Pielgrzymka do Libanu 20-29.05.2025

Pielgrzymka do Libanu 20-29.05.2025

2700.00 

+ 900 USD w dniu wyjazdu

Niezapomniana, pełna duchowych doznań pielgrzymka do Libanu.

Rezerwacja miejsca poprzez formularz na stronie (po jednej osobie, z danymi osobowymi pielgrzyma) lub pod numerem tel.:  500 384 500

Opis

Liban

Pielgrzymka z Biurem Podróży “Cały Twój”. Niezapomniane doświadczenie duchowe śladami św. Charbela i św. Rafki.

Dzień 1    WARSZAWA – LIBAN   20.05.2025

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie o godz. 19.00. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa – Bejrut (godz. 22.00 – 02.25).

Dzień 2  HARISSA – BZOMMAR  21.05.2025

Śniadanie. Wyjazd do Harissa –  bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich – miejsce rozwiniętego kultu maryjnego, Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu, Katedra Maronicka.  Przejazd do Bzommar – Kaplica poświęcona św. Janowi Pawłowi II – jedyna na bliskim Wschodzie. Znajdują się tam relikwie Papieża oraz św. Libańskich. Zanotowano już kilka cudów uzdrowień dzięki modlitwie w tej kaplicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3   ANNAYA – JRABATA  – KFIFANE   22.05.2025

Śniadanie. W ten dzień przypada comiesięczne Święto św. Charbela w Libanie. Spędzimy je ze św. Charbelem w Annaya. Weźmiemy udział w procesji od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób.

Zwiedzanie klasztoru, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Wysłuchanie historii o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się Msza Święta. Dla osób chorych – możliwość modlitwy o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem.

Dalszy ciąg zwiedzania miejsc związanymi z innymi świętymi, którzy żyli w Libanie. Szczególną osobą jest zakonnica św. Rafka, której sanktuarium znajduje się w miejscowości Jrabta. Św. Rafka za życia doznawała wielkich cierpień. Doświadczona była ślepotą, bolesną amputacją oczu, silnymi bólami, a także paraliżem. Dlatego też jest patronką osób przewlekle chorych i chorych na raka, którym wyprasza skutecznie łaski uzdrowienia. Poznamy także osobę św. Nimatullaha al-Hardiniego, który był wychowawcą i nauczycielem św. Charbela i mnicha, który również jest wielkim świętym, a którego ciało nie ulega rozkładowi, bł. Stefana Nehmé. Znajdują się one w miejscowości Kfifane.

Program Rekolekcji: Będziemy się modlić o uzdrowienie z chorób oczu przy grobie św. Rafki. Można tam dostać piasek z grobu, który słynie także z cudów uzdrowień za wstawiennictwem tej świętej. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4    BEQAA KAFRA  (Dom rodzinny Św. Charbela oraz grota, w której modlił się jako dziecko), LAS BOŻYCH CEDROW, ŚWIĘTA DOLINA KADISHA.  23.05.2025

Śniadanie. Wyjazd do miejsc związanych z postacią Św. Charbela. Bekaa Kafra to wioska Świętego, na wysokości 1500 m n.p.m. Przejazd do Lasu Bożych Cedrów na wysokości 2000 m n.p.m. – odpoczynek. Następnie nawiedzenie Klasztoru św. Antoniego w Qozhaya na terenie tzw. Doliny Świętych, gdzie w surowych warunkach mieszkali pustelnicy. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5    JEITA – BYBLOS  24.05.2025

Śniadanie. Wycieczka do Jeita Grotto – najdłuższa jaskinia na Bliskim Wschodzie, znajduje się około 11 mil (18 km) na północ od Bejrutu. Składa się z dwóch oddzielnych, ale połączonych ze sobą, wapiennych jaskiń i szczyci się długością 9,5 km (9,6 km). Jeita Grotto jest jednym z najbardziej niesamowitych aglomeracji stalaktytów i stalagmitów, uważanej za dumę Libanu i jest finalistą w konkursie „Nowe Siedem Cudów Świata.”

Byblos – najwspanialszy niegdyś port fenicki eksportujący drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zabytki wpisane na listę UNESCO: mury obronne, stare miasto, kościół św. Jana, zamek krzyżowców, fenicka świątynia, teatr rzymski. Kolacja libańska w lokalnej restauracji.  Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 6    BAALBEK – ZAHLE – KSARA  25.05.2025

Śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Matka Boża z Zahle – zwiedzanie sanktuarium i Msza Św. Przejazd do Ksara słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 7     BEJRUT  – ANNAYA  26.05.2025

Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – Corniche (tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu). Następnie spacer po odnowionym Starym Mieście, muzeum narodowe. ANNAYA Zwiedzimy klasztor, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelnię, gdzie przebywał do śmierci. Opowiemy o najbardziej spektakularnych cudach, które są zarejestrowane w księgach klasztornych. Do dzisiaj udokumentowanych jest ponad 24 tys. cudów, które dokonały się za wstawiennictwem Świętego. Przy grobie odbędzie się Msza Św. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8  MAGHDOUCHE  – TYR – SYDON  27.05.2025

Śniadanie, Wyjazd do Maghdouche – nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowanego w miejscu groty, gdzie według tradycji Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu.

Pozostałości najważniejszych miast fenickich Tyru i Sydonu. Tyr: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych. Sydon: zamek morski Krzyżowców, targ, odnowione uliczki żydowskie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9    BALAMAND – BATROUN  28.05.2025

Śniadanie. Wyjazd do Balamand – od 1603r. miejscowość Balamand jest centrum prawosławnego klasztoru w Antiochianii, poświęconego Dziewicy Maryi i św. Jerzego. Pozostaje miejscem modlitwy i kontemplacji. Odwiedzimy klasztor Matki Bożej z Nouriej (Matka Boża Światła) w Hamacie – historia klasztoru: około roku 503  dwaj marynarze znaleźli się w niebezpieczeństwie na morzu. Więc modlili się do Najświętszej Maryi Panny, aby ich uratowała. Matka Boża objawiła im się jak światło i prowadziła ich bezpiecznie do brzegu. Aby oddać Jej cześć, wyrzeźbili jaskinię, gdzie zobaczyli światło, które się wyłoniło. Prawosławny klasztor został zbudowany w XVII wieku.  Odwiedzimy piękne miasto Batroun.  Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10    LIBAN – WARSZAWA  29.05.2025

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko (01:00) odprawa i wylot do Polski. Przelot bezpośredni na trasie Bejrut – Warszawa (godz. 04.45 – 07.30). Zakończenie pielgrzymki.

Planujemy codzienną Eucharystię.

Program jest ramowy i może zmienić się kolejność zwiedzanych obiektów.

Korzystamy z gościnności: Hoteli 3*

Do dyspozycji: Darmowe Wi-fi, ręczniki w pokojach

Zakwaterowanie: 2-osobowe pokoje z łazienką

Wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji i 1 suchy prowiant

* przelot bezpośredni liniami LOT
* bagaż na osobę:
– mały bagaż podręczny (torebka, torba na laptopa itp.: 30 x 40 x 10 cm).
– 8 kg podręczny (standardowy bagaż podręczny: 55 x 40 x 23 cm)
– 23 kg rejestrowany (maksymalne wymiary jednej sztuki bagażu wynoszą 158 cm – szerokość X + wysokość Y + głębokość Z).
* transport autokarem wyposażonym w klimatyzację
* transfer samochodami terenowymi 4×4 do wybranych atrakcji
* 10 noclegów
* 9 śniadań, 1 suchy prowiant
* 9 obfitych obiadokolacji z daniami kuchni gruzińskiej
, ormiańskiej i winem
* tradycyjna biesiada z tamadą, toastami, winem i lokalnymi smakołykami
* pokazy folklorystyczne tańców i muzyki na żywo
* ubezpieczenie obejmujące KL i NNW
* opłaty na TFG i TFP
* obsługę pilota
* opiekę duszpasterza
* obsługę przewodnika
* rejs statkiem
* wejścia biletowane do atrakcji
* ciekawostki etnograficzne, historyczne i przyrodnicze
* zestaw słuchawkowy toure guide dla każdego uczestnika

Dodatkowe opłaty
* jeżeli grupa liczy poniżej 30 osób to dodatkowa wpłata 100 zł.
* pokój jednoosobowy – 300 EURO

DOKUMENTY
– paszport ważny minimum 2 miesiące (uwaga: należy mieć przy sobie również jego kserokopię)
– osoby nieletnie bez opiekuna prawnego muszą okazać się upoważnieniem rodzicielskim, poświadczone przez notariusza, ze zgodą na wyjazd w języku angielskim
– osoby potrzebujące fakturę imienną prosimy o zgłoszenie tego faktu do dnia wyjazdu

WYWÓZ LEKÓW DO GRUZJI
Na wyjazd warto spakować leki osobiste (np. stosowane w chorobach przewlekłych), podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i na dolegliwości układu pokarmowego, a także repelenty na komary (preparaty można też kupić na miejscu), przydatne akcesoria i opatrunki (np. chusteczki higieniczne, plastry, pęsetę) oraz środki dezynfekujące (żel, chusteczki) Jednocześnie zwracamy uwagę, że niektóre leki dostępne w Polsce i innych krajach UE bez recepty (takie jak np. popularny ibuprom), w Gruzji mogą być kwalifikowane jako środki odurzające i substancje psychotropowe, których wwóz jest zabroniony! Uczulamy, że gruzińskie służby graniczne działają w zakresie wwozu leków bardzo restrykcyjnie. Do Gruzji można wwieźć leki wyłącznie niezbędne do osobistego leczenia, w maksymalnej ilości 10 standardowych opakowań. W przypadku większego zapotrzebowania, do leków należy dołączyć odpowiednią dokumentację medyczną. Leki muszą się znajdować w oryginalnym opakowaniu. W przypadku wwozu do Gruzji leków zawierających substancje psychoaktywne, na granicy należy okazać kopię recepty oraz kopię certyfikatu, który potwierdza uprawnienia do wykonywania zawodu przez lekarza wystawiającego receptę, wraz z tłumaczeniami na język angielski. Wwieźć można ilość leku wystarczającą na okres do 31 dni. W przypadku leków przewożonych w bagażu podręcznym, które pasażer musi zażyć w trakcie lotu, wymagane jest zaświadczenie od lekarza w języku polskim i angielskim, poświadczone pieczątką.

Podróżni nieposiadający wymaganych zezwoleń na leki mogą być zatrzymani na granicy i narażeni na wysoką grzywnę.

–  Lista leków i substancji aktywnych, wymagających okazania dodatkowej dokumentacji oraz szczegółowe informacje o procedurze wwożenia leków (link nr. 1 –  zobacz, link nr. 2 – zobacz)
–  Informacje konsularne dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej (link nr. 3 – zobacz)

W razie jakichkolwiek wątpliwości, czy dane substancje aktywne podlegają kontroli przy wwożeniu do Gruzji, zalecamy bezpośredni kontakt z Referatem Konsularnym Ambasady RP w danym kraju (kontakt niżej – AMBASADY).

ZDROWIE I SZCZEPIENIA
Dodatkowe szczepienia przed wyjazdem, nie są wymagane. Profilaktycznie zaleca się jednak szczepienie na żółtaczkę typu A i B, wściekliznę, błonicę, tężec i krztusiec. Podczas pobytu zaleca się ponadto zachowanie ogólnej ostrożności i nienarażanie się na niepotrzebne ryzyko. Na górskich łąkach Kaukazu powszechnie występuje Barszcz Sosnowskiego – roślina silnie uczulająca, która wyglądem przypomina koper. Jeśli wystąpią objawy w postaci oparzeń, pęcherzy i złego samopoczucia, należy skontaktować się z lekarzem. Uważać na zdrowie powinny osoby z nadciśnieniem tętniczym, jako że ponad 90% powierzchni Armenii leży w górach. Pod ręką dobrze mieć też przydatne akcesoria czy opatrunki (np. plastry). Należy przy tym mieć na uwadze, że służba zdrowia w jest na niskim poziomie. Wizyty lekarskie są odpłatne (w określonych przypadkach turyści mogą się ubiegać o zwrot kosztów leczenia z tytułu polisy turystycznej). Różnica flory bakteryjnej może być w pierwszych dniach pobytu dokuczliwa dla osób o zwiększonej wrażliwości. Aby zapobiec dolegliwościom zdrowotnym podczas wycieczki, zaleca się mycie warzyw i owoców przed spożyciem oraz picie wody wiadomego pochodzenia (wskazana woda butelkowana).

PRZEPISY CELNE I PRAWNE
– kwotę do 14.000 euro można wwieźć bez deklaracji celnej
– przepisy ograniczają ilość wwożonej ilości alkoholu do 4 litrów (na obszar celny UE można wywieźć 1 litr alkoholu powyżej 22% albo 2 litry alkoholu o mocy do 22%, a dodatkowo 4 litry wina, 16 litrów piwa oraz do 200 sztuk papierosów)
– przemyt narkotyków i broni oraz ich posiadanie są karane pozbawieniem wolności
– fotografowanie i filmowanie niektórych oznaczonych obiektów oraz terenów przygranicznych jest zabronione

BEZPIECZEŃSTWO
Gruzja i Armenia są krajami bezpiecznymi, gościnnymi i przychylnymi turystom, jednak, jak wszędzie, należy zachować ostrożność i rozwagę. Ze względu na nie najlepsze warunki ekonomiczne, zdarzają się pospolite kradzieże. Aby nie narażać się na to ryzyko, należy zawsze pilnować swojego dobytku. Przypominamy, by NIE ZOSTAWIAĆ pieniędzy, wartościowych przedmiotów, drogiego sprzętu elektronicznego, dokumentów etc. w pokojach hotelowych (chyba że są one wyposażone w sejfy), a także doglądać torebek, plecaków i cennych rzeczy na trasie wycieczki. Trzeba również szczególnie uważać w trakcie przechodzenia przez jezdnię – lokalny ruch uliczny nie sprzyja pieszym.

WALUTA I PŁATNOŚCI
– walutą Gruzji jest lari (GEL), a w Armenii obowiązuje waluta dram (AMD)
– na podróż najlepiej zabrać dolary amerykańskie (wydane od 2006 roku włącznie, bez skreśleń i uszkodzeń) lub euro
– walutę można bez problemu wymienić na euro i dolary na miejscu
– w wielu sklepach i restauracjach można płacić kartą. Można też wypłacać pieniądze z bankomatu – w walucie lokalnej lub USD. W mniejszych miejscowościach korzystanie z bankomatów i płatności kartą może być utrudnione lub niemożliwe

CZAS
Różnica czasu między Polską a Gruzją i Armenią wynosi +2 godziny latem i +3 godziny zimą (UTC +4).

ELEKTRYCZNOŚĆ
Napięcie sieciowe w odwiedzanych krajach wynosi 220 V, typy gniazdek: C, F – czyli na wtyczki z dwoma okrągłymi bolcami (takie, jak w Polsce i większości krajów Europy).

KLIMAT
Gruzja jest krajem w większości górzystym. Panuje tu klimat podzwrotnikowy, wilgotny w zachodnich regionach i kontynentalny na wschodzie. Średnie temperatury w dzień są najwyższe w czerwcu (27°C), lipcu (31°C), sierpniu i wrześniu (26°C), natomiast najniższe w styczniu (6°C). Opady deszczu mogą występować przez cały rok, ale głównie w miesiącach zimowych i wiosennych.

Armenia jest krajem w większości górzystym. Panuje tu klimat podzwrotnikowy, suchy, kontynentalny. Przez większą część roku Armenia jest bardzo słoneczna i ma niskie zachmurzenie. Opady deszczu są niewielkie i sporadyczne. Temperatury w Armenii cechują się dużą skrajnością. Latem w górach jest chłodno i wilgotno, a średnie temperatury wahają się od 24 do 26 °C (w wyższych partiach nie przekraczają w dzień 15 °C), natomiast na pozostałych terenach występują częste upały ok. 32 °C. Zimy w Armenii są z kolei surowe, w całym kraju występują temperatury bliskie zeru i ujemne, które w górach mogą spaść do nawet -20 °C. Średnie temperatury w dzień są najwyższe w czerwcu (29°C), lipcu (33°C), sierpniu (32°C) i wrześniu (28°C), natomiast najniższe w grudniu (4°C) i styczniu (1°C).

RELIGIA
Gruzja i Armenia są krajami chrześcijańskimi, a dominującym wyznaniem jest prawosławie. W związku z tym należy pamiętać o odpowiednim stroju w miejscach kultu religijnego. Mężczyźni muszą założyć długie spodnie (latem przydatne będą długie spodnie z odpinanymi nogawkami), a kobiety – zakryć włosy, ramiona i nogi (warto mieć ze sobą chustę na głowę oraz długą spódnicę lub chustę, zakrywającą kolana). Przed wejściem do świątyni wypada wyciszyć telefon, a na terenie obiektu zachować spokój i ciszę. W cerkwiach obowiązuje zakaz fotografowania i filmowania.

UBIÓR
Na wycieczkę latem warto zabrać przewiewne ubrania, najlepiej z naturalnych tkanin. Nie obowiązują szczególne normy w zakresie ubioru (zwłaszcza w odniesieniu do kobiet), jednak zaleca się ubierać skromnie i niewyzywająco, nie odsłaniając zbyt wiele ciała. Ormianie (mężczyźni) rzadko noszą krótkie spodenki – odzież taka nikogo nie razi, ale jednocześnie może uniemożliwić wejście do niektórych restauracji czy instytucji kultury, które wymagają założenia długich spodni. Z tego względu warto zabrać spodnie z odpinanymi nogawkami. Armenia jest krajem raczej konserwatywnym, dlatego długie włosy u mężczyzn, dredy czy piercing są postrzegane negatywnie i mogą w skrajnych przypadkach być powodem nieprzychylnych komentarzy – w stosunku do turystów nastawienie do tego jest jednak znacznie łagodniejsze.

Przed wejściem do obiektów sakralnych kobiety i mężczyźni muszą zakryć ramiona i nogi (wskazane są bluzka z długim rękawem, spodnie z długimi nogawkami i, u kobiet, długa spódnica, którą można związać np. z dwóch dłuższych chust). U kobiet głowa może pozostawać odkryta, ale mimo to warto mieć przy sobie chustę do osłonięcia włosów.

LOKALNA KUCHNIA
Gruzja
– kuchnia jest bardzo aromatyczna, bogata w przyprawy (zwłaszcza kolendrę, czosnek, szafran), warzywa (bakłażany, pomidory, paprykę), wspaniałe sery (np. sulguni), dania mączne i mięsa (baraninę, jagnięcinę, wołowinę, wieprzowinę, rzadziej drób). Pomimo obfitości dań mięsnych wegetarianie również znajdą coś dla siebie (mogą jednak mieć kłopot z posiłkami w restauracjach na trasie pielgrzymki).Popularnymi potrawami są m.in. chinkali (pierożki wypełnione bulionem i mięsnym farszem), chaczapuri (placki z cienkiego ciasta nadziane gruzińskim słonym serem), kubdari (takie same placki, ale z farszem mięsnym), ostri (pikantny gulasz mięsny) czy lobiani (zupa/leczo z fasoli). Do posiłków zwyczajowo podaje się
lokalny chleb. Na gruzińskich stołach częstym dodatkiem jest także lemoniada.

Armenia – dominują dania mięsne i sery, warzywa (spożywane na surowo, kwaszone), zielenina i bakalie (orzechy). Dostęp do pełnych dań wegetariańskich i wegańskich jest bardzo utrudniony – preferujący dietę roślinną muszą zwykle zadowolić się warzywami i dodatkami dostępnymi podczas ogólnych posiłków (bez obaw, jest w czym wybierać). W Armenii szczególnie popularne są bakłażany serwowane w dziesiątkach wariacji. Dostępne są także potrawy z ciecierzycy, soczewicy, fasoli, ryżu, kaszy (zwłaszcza bulgur). Do dań podawany jest też ormiański chleb lawasz. Osoby jedzące mięso mogą z kolei spróbować takich potraw i zup, jak szaszłyki, kebaby, dolma, harissa czy bozbasz. Na deser warto skosztować m.in. granatów – owoców, które są symbolem Armenii.

KULTURA I OBYCZAJE
Ormianie to otwarci, bardzo przyjaźni i gościnni ludzie, z usposobienia spokojni, stonowani, skromni i cisi. Ważną wartością w ich kulturze jest szacunek do starszych. Podczas posiłków Ormianie przestrzegają etykiety, mówiącej, że gospodarz domu jako pierwszy zasiada do stołu. Podobnie jak w Gruzji, również w Armenii popularne są toasty (często w formie wierszy i śpiewów), a ich wznoszenie spowite jest bogatym rytuałem. Czas posiłku jest tu owiany niezwykłą atmosferą, a zwykły obiad czy kolacja nierzadko przeradzają się w długą biesiadę, która stanowi też okazję do tego, aby docenić małe rzeczy i drobne życiowe radości. Ormianie są narodem niezwykle muzykalnym i cenią sztukę, czego można doświadczyć przy wspólnym stole, jak i na ulicach miast. W rozmowach z Ormianami zaleca się unikać tematów politycznych (dotyczących terytoriów spornych, zagadnień historycznych o podłożu politycznym etc.).

AMBASADY

Ambasada RP w Tbilisi (ul. Oniashvili 24, 0160 Tbilisi, Gruzja)
tel.: (+ 995 322) 92 03 98
e-mail: tbilisi.amb.sekretariat@msz.gov.pl
telefon alarmowy*: (+ 995) 599 701 279
email alarmowy*: tbilisi.wk.dyzurny@msz.gov.pl

Ambasada RP w Erywaniu (Hanrapetutyan 44/1, 0010 Erywań, Armenia)
tel.: +374 10 54 24 91; +374 10 54 24 97; +374 60 70 01 15
e-mail: erywan.amb.sekretariat@msz.gov.pl
telefon alarmowy*: +374 91 426 885
email alarmowy*: erywan.wk.dyzurny@msz.gov.pl

* Telefon i e-mail alarmowy do ambasady jest przeznaczony wyłącznie do kontaktu w sytuacjach nagłych i wymagających natychmiastowej interwencji dyżurnego konsula na rzecz obywateli polskich (np. zgony, aresztowanie, wypadki drogowe, kradzież dokumentów).

– coś przeciwsłonecznego, na przykład: nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne
– na niepogodę, na przykład: parasol, płaszcz przeciwdeszczowy
– leki osobiste, podstawowe leki przeciwbólowe, środki przeciwgorączkowe i na dolegliwości układu pokarmowego, a także repelenty na komary, przydatne akcesoria i opatrunki oraz środki dezynfekujące (szczegółowo opisane w zakładce WAŻNE INFORMACJE)
– wygodne obuwie, strój godny, zakrywający ciało (w przypadku nieprzestrzegania, brak możliwości wejścia do niektórych obiektów; szczegółowo opisane w zakładce WAŻNE INFORMACJE)
– śpiewnik, coś do notowania, ponieważ potem jest możliwość złożenia intencji
– dodatkowo istnieje możliwość spowiedzi w języku polskim,
– przyjmowane są płatności w walucie USD lub GEL oraz AMD, możliwość płatności kartą może być ograniczona (na osobiste wydatki zalecamy zabrać ze sobą kwotę w wysokości ok. 200 USD)

Dodatkowe informacje:
– napięcie sieciowe w odwiedzanych krajach wynosi 220 V, typy gniazdek: C, F (takie, jak w Polsce i większości krajów Europy)
– koszty połączeń telefonicznego do Polski w roamingu oraz wysłania SMS są wysokie (od kilku do kilkunastu złotych)
– hotele i hostele w obydwu krajach nie zawsze są wyposażone w windy (lepiej nie zabierać ciężkich walizek i dużej liczby bagaży)
– ręczniki są dostępne w hotelach; grzałki do wody i żelazka, zazwyczaj są dostępne w recepcjach hoteli, na życzenie; suszarki do włosów (o ile nie znajdują się w pokoju hotelowym), są zwykle dostępne na życzenie w recepcji
– w pokojach hotelowych mogą się znajdować minibary (dostępne w nich napoje i słodycze są dodatkowo płatne)
– w pokojach hotelowych na gości czekają zwykle mydło i szampon (małe opakowania, dlatego warto zabrać własne lub kupić na miejscu), niekiedy do dyspozycji są także jednorazowe klapki. W wybranych hotelach mogą być też dostępne (bezpłatnie lub za dodatkową opłatą) szczoteczki i pasty do zębów, gąbki kąpielowe i inne akcesoria

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej Bezpieczne Rezerwacje

Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu nie muszą się już Państwo martwić o pieniądze zainwestowane w podróż:
- Zwrócimy koszty w przypadku odwołania lub przerwania imprezy turystycznej, anulowania biletu podróżnego oraz noclegu.
- Możemy objąć ochroną Ciebie, Twojego towarzysza podróży oraz bliskich Wam osób w przypadku następstw chorób przewlekłych, zachorowania na COVID-19, a nawet konieczności poddania się kwarantannie czy izolacji.

Umowę ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej można zawrzeć tylko w terminie:
a) gdy do rozpoczęcia podróż/lotu jest co najmniej 30 dni – w ciągu 14 dni (licząc od dnia następnego) od daty zawarcia umowy podróży/zakupu biletu lotniczego (w tym pierwszej usługi turystycznej) lub dokonania pierwszej wpłaty należności za podróż (w zależności od tego, co nastąpiło pierwsze),
b) gdy do rozpoczęcia podróży/lotu jest mniej niż 30 dni – w dniu zawarcia umowy podróży/zakupu bilety lotniczego (w tym pierwszej usługi turystycznej) lub dokonania pierwszej wpłaty należności za podróż/zapłaty za bilet lotniczy (w zależności od tego, co nastąpiło pierwsze).

Telefon czyny od Pn-Pt w godzinach 9.00-16.00. W sprawie pilnej proszę napisać SMS.
+48 500 384 500
+48 500 384 600

 Zapraszamy do odwiedzenia profilu na Facebook.com

Voucher na pielgrzymkę

Jeżeli chcesz bliskiej osobie podarować nietuzinkowy prezent, to zapraszamy Cię do nabycia karty podarunkowej na pielgrzymkę z Biurem Pielgrzymkowym Totus Tuus.

Jak to działa? Ustalasz jaka, jest kwota karty podarunkowej. Podajesz imię i nazwisko osoby obdarowanej. Wysyłasz zgłoszenie. Opłacasz voucher – dane przelewu otrzymasz w mailu.

Świadectwa pielgrzymów

Świadectwa pielgrzymów

Przejdź do góry