Wodospad Kravica - Hercegowina

Wodospad Kravica – zachwycające miejsce w pobliżu Medjugorie

Bośnia i Hercegowina jest powszechnie znana z czystych i niczym nie skażonych rzek. Nurty rzek na drodze napotykają przeszkody tektoniczne, które pokonują z łatwością, tworząc wspaniałe wodospady. Ich piękno zapiera dech w piersiach. Do najpiękniejszych i największych należy wodospad Kravica na rzece Trebižat – naturalna perła Hercegowiny.

Pomiędzy miejscowościami Studenac i Zvirić niedaleko Ljubuški, zaledwie 10 kilometrów od Medjugorie znajduje się oaza piękna wyryta w kamieniu, która urzeka widokami i zapiera dech w piersiach turystów i pielgrzymów.

Jest to ulubione miejsce orzeźwienia dla Hercegowinów, jak i dla turystów oraz pielgrzymów, którzy w drodze do Medjugorie w tym miejscu szukają odpoczynku. Dodatkową atrakcją jest możliwość fotografowania wodospadu, który wznosi się na 28 metrów, na przestrzeni 120 m. Każda pielgrzymka z Totus Tuus ma w planie wyjazdowym odwiedzenie tego miejsca.

Wodospad Kravica naturalne widowisko, którego nie da się opisać słowami, dlatego zapraszamy, jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, pływania i innych aktywności na wodzie. Szczególnie w upalne dni znajdź czas dla siebie, rodziny i spędź go pożytecznie w bogactwie, którym obdarzył nas Bóg i natura.

Wodospad Kravica

Osoby, które chciałyby zwiedzić inne miejsca turystyczne w okolicy Wodospadu Kravica zachęcamy do odwiedzenia twierdzy Herceg Stjepan, Muzeum Humaca, Wodospad Koćusza.

Foto: Mateo Ivanković