Festiwal Młodych Medjugorie

Medjugorie: Konserwatywny Kard. Sarah weźmie udział w Festiwalu Młodych

Tegoroczny 32. Festiwal Młodych w Medjugorie odbędzie się od 1 do 6 sierpnia pod hasłem „Co dobrego mam czynić?” (Mt 19,16)

Program tegorocznego Festiwalu Młodych składa się z programu porannego i wieczornego. W pierwszej części będą prowadzone modlitwa, śpiew z międzynarodową orkiestrą i chórem, katecheza, świadectwa oraz po południu będzie odmawiany różaniec, Eucharystia, adoracja, modlitwa przy świecach, modlitwa przed krzyżem, społeczności filmów fabularnych Cenacolo…

Swoją obecność potwierdzili kardynał Robert Sarah, nuncjusz apostolski Bośni i Hercegowiny, arcybiskup Luigi Pezzuto, arcybiskup Tadeusz Wojda, biskup Guido Gallese i o. Miljenko Šteko, prowincjał Hercegowińskiej Prowincji Franciszkańskiej – informuje proboszcz o. Marinko Šakota.

„Przybycie kardynała Sarah, arcybiskupa i biskupa na Festiwal Młodych jest ważnym wydarzeniem oraz wielką radością. Młodzi ludzie są szczęśliwi, gdy widzą, że są z nimi pasterze, a pasterze są szczęśliwi, gdy widzą tylu młodych ludzi modlących się i wielbiących Pana” – powiedział o. Marinko Šakota.

Proboszcz parafii Medjugorie, o. Marinko Šakota, po raz kolejny przybliżył młodzieży to, co najważniejsze na Festiwalu Młodych.

„Festiwal w Medjugorie to szczególne, prawdziwie doświadczenie wiary i modlitwy. Wszystko, co dzieje się na tym spotkaniu modlitewnym – począwszy od prezentacji narodów, modlitwy różańcowej na Podbrdo, modlitw porannych, katechezy, świadectw, chóru i orkiestry, wolontariuszy, programu modlitw wieczornych, różańca, Eucharystii, adoracji, modlitw przy świecach, procesji z figura Matki Bożej oraz Eucharystii w Križevcu, napełnia szczególnym pokojem i radością. Daje mocną zachętę, aby dalej żyć wiarą i modlitwą, chodząc z Matką Bożą i Jezusem w swoim codziennym życiu.

To naprawdę niesamowite, jak podczas Festiwalu Młodzieży budzi się życie w młodych ludziach. Są źródła miłości i dobroci, radości. Pokój rodzi się w ich sercach. To uczucie nie do opisania, gdy patrzy się na twarze młodych ludzi i obserwuje, jak czują się kochani i akceptowani, jak również kochają Boga, Jezusa, Maryję, modlitwę, Eucharystię, spowiedź, adorację. Trudno wyrazić słowami to pozytywne napięcie odczuwane w powietrzu, to oczekiwanie, to słuchanie, które króluje w przestrzeni modlitwy przed zewnętrznym ołtarzem! A najpiękniejsze i najwspanialsze jest zobaczyć, jak młodzi ludzie na Festiwalu Młodzieży kochają Kościół! Jak kochają księży i ​​jak księża czują się kochani i akceptowani!” – mówi o. Marinko, wyjaśniając, że „Festiwal Młodych to spotkanie ludzi w prostocie i otwartości serca”.

medjugorje-info

Festiwal Młodych Medjugorie